Afghánistán

View listings

Realigro.cz je první celosvětový internetový realitní vyhledávač, na kterém si můžete prohlížet nabídky domů na prodej v Afghánistán

Nemovitost na prodej v Afghánistánu

Afghánistán je vnitrozemský stát. Jeho kapitál je Kábul. Hraničí na západ s Íránem, na jih a na východ s Pákistánem, na sever s Turkmenistánem, Uzbekistánem a Tádžikistánem a Čínou do oblasti dále na východ od země.

Není snadné koupit nemovitost nebo prodat v Afghánistánu. Afghánistán, který po celá desetiletí vnitřní válka roztrhá, stále hostí asi 30 milionů lidí. Podle údajů Světové banky žije více než třetina populace pod hranicí chudoby, prakticky neschopná uspokojit své potravinové a ubytovací potřeby. Afghánistán je na 23. místě v seznamu nejchudších zemí světa v časopise Global Finance, zatímco Transparency International ho označil za sedmou nejvíce zkorumpovanou zemi na světě.

Jednou z hlavních charakteristik místního trhu je jeho chaotická povaha. Afghánistán nemá systém evidence půdy a podle americké obchodní správy USA je asi 80% transakcí uzavřeno neformálně bez dokladů prokazujících vlastnictví prodávajícího, který chce prodat svůj majetek k prodeji v Afghánistánu.

To je důvod, proč stejný pozemek často vlastní různí vlastníci, zatímco místní soudy nejsou schopny takové spory účinně vyřešit. Trh je obecně regulován volně, s kontroverzními a neúplnými zákony a majetkovými právníky, kteří nemají potřebné dovednosti.

V polovině roku 2000 zažil Kabul stavební boom, během něhož byly postaveny hojné první domovy pro mezinárodní odborníky, zaměstnance velvyslanectví, právníky a vládní úředníky. Když však koalice NATO v důsledku toho oznámila své rozhodnutí opustit Afghánistán, atraktivita kapitálových investic dramaticky poklesla. Mnoho projektů bylo pozastaveno a ceny nemovitostí na prodej v Kábulu za několik měsíců klesly o 30-50%.

To však neznamená naprostý nedostatek poptávky po nemovitostech na prodej v Afghánistánu dnes. Podle oficiálních údajů se v letech 2004 až 2017 počet obyvatel v zemi zvýšil téměř o 40%. Počet obyvatel hlavního města se za posledních pět let zvýšil o 25%, z 3,2 milionu na 4 miliony. Obyvatelé venkovských oblastí se hrnou do Kábulu, aby hledali zaměstnání a lepší a bezpečnější životní prostředí.

 
 
2005-2024 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Preference

    Pro lepší využití stránek Realigro si nastavte své preference ohledně jazyka, měny, čtverečních metrů nebo čtverečních stop.

    Set se Nezobrazovat znovu
BB